Slojevito nanošenje parfema je najjači trend u svetu mirisa, a mi vam donosimo kompletan vodič
Svi smo bar jednom zastali zbog mirisa koji nas je magnetski privukao i koji smo prosto poželeli za sebe. Takođe, sigurna sam da je svaka od vas bar jednom nedolučno stajala u parfimeriji pokušavajući da pronađe onaj jedan parfem koji je pravi za nju. Upravo zato, na mrežama je postala ekstremno popularna mirisna alhemija zvana slojevito nanošenje parfema.
Zašto je slojevito nanošenje parfema tako popularno?
Ne morate da nastavite da tražite idealan parfem, umesto toga možete da pogledate svoju kolekciju parfema i počnete da pravite kombinacije, tragajući za jedinstvenim mirisom koji će apsolutno odgovarati vašoj ličnosti.
Slojevito nanošenje parfema postalo je trend zahvaljujući sve većem interesovanju za personalizaciju u svetu mode, lepote i stila. Ljudi žele da parfemi, baš kao i njihov izgled, budu jedinstveni i osmišljeni prema njihovim željama i potrebama. Takođe, veliki broj novih brendova i parfemskih kuća počeo je da promoviše slojevito nanošenje kao način da stvorite miris po meri, kombinovanjem različitih parfema iz njihove ponude.
Osim toga, slojevito nanošenje parfema je postalo popularno među influencerima i ljubiteljima parfema koji na društvenim mrežama dele svoje eksperimente sa mešanjem mirisnih nota. Ovaj trend takođe omogućava da se kreiraju parfemi koji nisu dostupni na tržištu, što je dodatno doprinosilo njegovoj popularnosti.
Osnovna pravila za slojevito nanošenje parfema
Slojevito nošenje parfema jeste čarobno, ali samo ako je rezultat prijatan, što nije uvek situacija. Jednostavan način da počnete da eksperimentišete sa nanošenjem parfema je da ukrstite parfemsku kremu za telo i svoj omiljeni parfem. Jednako je upečatljiv utisak ako uspete da uskladite parfem za kosu sa svojim omiljenim parfemom. Potom, ako postignete zadovoljavajući utisak, sledeći put možete početi sa nanošenjem dva parfema: jedan na vrat, a drugi na ručne zglobove.
Kada ne želite da rizikujete stvarajući slojevite parfeme, najbolje je da proverite koje note oni kriju u svojim slojevima. Svaki parfem ima tri mirisna sloja: bazne note, srednje note i gornje note. Gornje su one koje prve osetimo, ali i najpre ispare. Ono što čini samu srž parfema je njegova baza – trudite se da za slojevito nanošenje parfema birate one koji imaju identične sastojke u baznim notama.
Drugo zlatno pravilo za izbegavanje greške jeste: koristite parfeme iz iste porodice mirisa. Recimo, jedan jak i upečatljiv i jedan nežniji cvetni. Tako se parfemi neće sukobljavati već će se produbljivati. A, ako ste spremne da postanete majstori ovog znata, proučite koje mirisne note dobro idu zajedno, a koje ne bi trebalo uparivati.
Mirisne note koje ne treba nositi zajedno
Iako slojevito nanošenje parfema može biti zabavno i kreativno, postoje određene mirisne note koje je bolje izbegavati u kombinaciji:
- Citrusne note i teški cvetni mirisi: Kombinovanje citrusnih nota, kao što su limun i pomorandža, sa teškim cvetnim mirisima, poput jasmina ili tuberoze, može rezultirati kontrastom koji je previše agresivan i neharmoničan.
- Gorke i slatke note: Mirisi sa gorkim tonovima, poput bergamota ili grejpa, i mirisi sa previše slatkih nota, poput karamela i meda, mogu biti previše intenzivni i stvoriti mirisnu „borbu“ na koži.
- Zavodljive i osvežavajuće note: Mirišljavi parfemi sa zavodljivim, senzualnim notama, poput mošusa, ambre i pačulija, obično nisu dobar izbor u kombinaciji sa mirisima koji su osvežavajući i lagani, poput mirisa mentola ili eukaliptusa.
Mirisne note koje se dobro slažu
Neke kombinacije mirisnih nota su poznate po tome što se savršeno slažu i stvaraju harmonične kompozicije. Ove baze parfema se dobro slažu i pogodne su za slojevito nanošenje:
- Cvetne i drvenaste: Mirisne note ruže i sandalovine, ili lavande i cedrovine, poznate su po tome što se odlično slažu i pružaju mirisnu ravnotežu između svežine cveća i dubine drvenastih nota.
- Voćne i vanila: Kombinacija voćnih mirisa, poput breskve ili kruške, sa toplim, slatkim notama vanile, stvara mirisnu kompoziciju koja je istovremeno osvežavajuća i umirujuća.
- Začinski i citrusni parfemi: Začinske note poput cimeta, đumbira ili kardamoma mogu se odlično kombinovati sa citrusnim notama, poput limuna i bergamota, stvarajući energičnu i toplu kompoziciju.
- Beli cvetovi i muskus: Beli cvetovi poput jasmina i iris sa muskusom ili ambrom daju sofisticiran i elegantan miris koji traje duže i razvija se tokom vremena.
I ne zaboravite…
The post Stvorite svoj savršeni miris: Detaljan vodič za slojevito nanošenje parfema appeared first on Lepota i zdravlje.